![](https://blog.revistaderecenzii.com/wp-content/uploads/2022/04/IMG-20220417-WA0007-576x1024.jpg)
O întâlnire are farmec nu în gestul îmbrățișării, pentru care ne-am fi revăzut, ci în maxima reciprocității, făurită de noi: „Află în mine alaiul copilăriei tale!”. Dar nu vreau să consfințesc întâlnirea de dragoste acestui fel inocent de importanță. Străvezia lumină a spaimei înota, cu aripi de înger, în aer. Împrejurarea vibra în scopuri și, când nu se vorbea, eu nu întrezăream decât buze fără mesaj.